Hakkımda

Merhabalar,

Bu siteyi oluşturmaktaki amacım, ülkemizde nanoteknoloji ve genetikle ilgili güncel konularda yeterince Türkçe sitenin olmayışıdır.

Kısaca kendimden bahsedecek olursam, lisans öğrenimimi T.C. Haliç Üniversitesi Moleküler Biyoloji ve Genetik bölümünde tam burslu olarak tamamladıktan sonra T.C. Milli Eğitim Bakanlığı’nın lisans sonrası yurtdışı eğitim bursunu kazanarak öncelikle dil eğitimim için Indiana University’de, daha sonra da Malzeme Bilimi ve Mühendisliği alanında master eğitimim için University of Washington, Seattle’da çalışmalarımı tamamladım.

Halen İnönü Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi, Moleküler Biyoloji ve Genetik bölümünde Araştırma Görevlisi Doktor olarak çalışmaktayım. Aynı zamanda Biyoloji Anabilim Dalı, Moleküler Biyoloji Bilim Dalı’nda doktora çalışmama (endoplazmik retikulum stresi) devam etmekteyim. İnönü Üniversitesi Kimya Anabilim Dalı, Biyokimya Bilim Dalı’ndaki “Sentetik Ticari Doku Yapıştırıcılarının Sitotoksik ve Genotoksik Özelliklerinin Karşılaştırılmalı Araştırılması” başlıklı doktora tez çalışmamı 2021 yılında tamamladım. Moleküler biyoloji (endoplazmik retikulum stresi), biyokimya (genotoksisite & sitotoksisite), hücre kültürü ve DNA bağlanma çalışma alanlarımdır.

Saygılarımla.

Canbolat GÜRSES

Curriculum Vitae (CV)’me buradan ulaşabilirsiniz.

Google Scholar için tıklayınız!

Scopus için tıklayınız!

Publons için tıklayınız!

ORCİD: ORCID iD iconhttps://orcid.org/0000-0002-4085-0224

Web Of Science’taki araştırmacı profil sayfam için tıklayınız!

Scroll To Top